SERTOĞLU BAŞKAN ADAYI OLDUĞUNU RESMEN AÇIKLADI

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu 5 Haziran 2021 Cumartesi günü yapılacak KTFF Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda başkan adayı olduğunu resmen açıkladı.

Hasan Sertoğlu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu aracılığı ile paylaşılan yazılı açıklamasında, “5 Haziran 2021 Cumartesi günü yapılacak olan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık için aday olacağımı daha önce spor kamuoyunun bilgisine sundum. Bugün itibari ile KTFF Genel Sekreterliği’ne, tüzük gereği 33 genel kurul üyesinden birinin önerisi ile birlikte resmi başvurumu gerçekleştirdim” dedi.

Sertoğlu açıklamasının devamında, “10 buçuk yıldır bu şerefli görevi gururla yürütüyorum. KTFF başkanı olarak geçen süre içerisinde kulüplerimizle birlikte genel kurullarımızı her zaman; gayet şeffaf, birlik beraberlik içinde, tek vücut olarak ve tüzüğümüze uygun bir şekilde gerçekleştirdik. Bundan sonra da bu şekilde devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“10 buçuk yıldır; siyasetten arınmış, kendi paydaşlarıyla dimdik ve güçlenerek yürüyen Futbol Federasyonu’nda yapılacak olan genel kurulda ısrarla siyasi figürlerin alet edilme çabasına da katiyen müsaade etmeyeceğimizin altını çizeriz” diyen Sertoğlu, “Genel Kurul ile birlikte başkanlık seçimimizi yapacağız ve seçilen arkadaşlarla KTFF her zaman olduğu gibi tek yumruk olarak yoluna devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın